O klubu

Českobudějovické krasobruslení je úzce spojeno se vznikem AC Stadionu České Budějovice v roce 1928. V období od roku 1949 - 1951 se několikráte měnil název klubu, v sezóně 1951/1952 to byl Slavoj České Budějovice. Tento stav se udržel až do roku 1965, kdy byl za podpory Motoru ČB klub přejmenován na TJ Motor České Budějovice. V roce 1995 se potom krasobruslení oddělilo od hokeje vznikem občanského sdružení Bruslařský klub České Budějovice. Toto osamostatnění přineslo klubu novou členskou základnu a další rozvoj a specializaci. Do oddílu vstoupili noví trenéři, zlepšila se sportovní a výkonnostní úroveň závodníků a závodnic. Tomu odpovídaly i výsledky na domácím i zahraničním ledě. 

Již tradicí se stalo, že Bruslařský klub pořádá každoročně pohárový závod. První Velká cena Českých Budějovic se datuje k roku 1988 .V roce 2002 byl uspořádán její jubilejní 15. ročník. Pouze v roce 2001 se závod nekonal z důvodu rekonstrukce zimního stadionu. Oddíl pravidelně organizuje školu bruslení pro děti a mládež, jejímž cílem je nejen naučit dobře bruslit, ale i pátrat po nových talentech tohoto atraktivního a velice náročného sportu. 

Ve dnech 15-16.2.2003 jsme se stali pořadateli PČR žactva a mladšího žactva. V BKČB se vytvořil velmi dobrý tým složený z členů BKČB, který zaručuje kvalitní organizaci pohárových i republikových klání. 
Závodníci BKČB se v hojném počtu zúčastňují i jednotlivých pohárových závodů ČKS.
V roce 2004 jsme byli nejúspěšnější krasobruslařskou výpravou na I. Dětské zimní olympiádě v Mladé Boleslavi a získali jsme pro jihočeský kraj čtyři cenné kovy. 

V sezóně 2004/2005 jsme měli třetí největší zastoupení na Republice žactva a mladšího žactva v Liberci (počet závodníků 6). 

V sezóně 2005/2006 oddíl reprezentovalo 31 závodníků ve věku 6-20 let. Tato sezóna pro nás byla velmi příznivá, pořádali jsme tzv. "velkou republiku" - Mistrovství České republiky seniorů, juniorů, TP a SD 16.-18.12.2005, kterého se účastnil i náš nejlepší závodník, reprezentant Tomáš Verner, který je nyní již pětinásobným Mistrem republiky. 
Na základě výborného ohodnocení MČR v odborných kruzích a velmi dobrých výsledků na II. zimní olympiádě dětí a mládeže v královehradeckém kraji jsme byli vybráni jako pořadatelé MČR juniorů, žactva a mladšího žactva v roce 2008. 

Velmi dobré medailové pozice jsme udrželi v sezóně 2006/2007 i na MČR seniorů a juniorů v Liberci (2006), kde náš výběr závodníků (5) skončil na druhé pozici za brňany. (T. Verner zlatý v seniorech, P. Bidař stříbro a M. Dvořák bronz v juniorech, Z. Soukupová 4. místo a K. Pauknerová 5. místo v juniorkách).

V Uherském Hradišti, kde se konala tzv. "malá republika" žactva a mladšího žactva, bodoval náš tým také kvalitně, B. Píšová 1. místo žačky, 4. místo S. Ludačková ml. žačky, 5. místo M. Bořková ml. žačky.
Celkem nás reprezentovalo 5 závodnic (+ žačka E. Nowická 13. místo, T. Knížová 22. místo ml. žačka).

V náboru a přípravce v sezóně 2007/2008 trénuje okolo 10-12 dětí. O kvalitní přípravu jak na ledě tak na suchu se stará 5 trenérek a dvě baletky. Taktéž náš klub na závodech jak doma tak v zahraničí reprezentuje 5 rozhodčích.

Další informace o klubu

Historie

Součastnost

Osobnosti

Trenéři

Partneři