Krasobruslařský oddíl byl založen jako pododdíl hokejového klubu AC Stadion České Budějovice, který vzniknul v roce 1928. V zimních měsících probíhala příprava na elektricky osvětlených a zaledněných tenisových kurtech na Sokolském ostrově.

V roce 1931 se začalo bruslit na Slepém rameni na Malši. Tam měla také 1. představení Vídeňská revue v čele s Trudou Němcovou.

Obliba krasobruslení v Českých Budějovicích vzkvétala závratnou rychlostí. Krasobruslařský oddíl měl stále širší a kvalitnější základnu. V sezóně 1937-1938 klub dosáhl prvního velkého sportovního úspěchu. Zdeněk Soukup vybojoval pro klub historicky první titul Mistra republiky.

V roce 1939 byl založen samostatný krasobruslařský oddíl v čele s hlavním trenérem Karlem Hruškou.

Rok 1946 se významně zapsal do podvědomí široké veřejnosti. Byl otevřen nový nekrytý zimní stadion. Jednalo se teprve o třetí stadion v republice s umělou ledovou plochou. Díky tomuto pokroku se do Českých Budějovic začali sjíždět závodníci a závodnice nejen z celé republiky  ale i ze zahraničí. Na českobudějovickém ledě se připravovala i legenda krasobruslení Ája Vrzáňová.

V následujících letech se vlivem vnitřních sporů oddíl rozdělil na dva kluby, Slovan a Tatran. Oddíl Slovan vedla Truda Němcová. V čele Tatranu stál Karel Hruška. V sezóně 1950-1951 se oddíly opět sjednotily pod novým názvem Slavoj.

V roce 1957 došlo k požáru, který zničil dřevěné ochozy a šatny. Následně byl potom zimní stadion za podpory města České Budějovice opraven a zastřešen.

V roce 1959 klub uspořádal první "Velkou cenu Českých Budějovic v tancích na ledě". Bohužel tyto závody měly pouze pět ročníků.

Rok 1965 byl rokem změn. Oddíl krasobruslení z ekonomických důvodů přešel pod hokejový klub TJ Motor České Budějovice.

V roce 1995 se krasobruslení oddělilo od hokeje vznikem občanského sdružení Bruslařský klub České Budějovice ( BKČB). Pod tímto názvem klub působí až do současnosti. Mezi novodobé aktivity klubu patří opakované úspěšné pořádání Mistroství republiky v krasobruslení.

Nejúspěšnějším klubovým závodníkem současnosti je jeden z  nejlepších krasobruslařů světového formátu – Tomáš Verner (trenérka Iveta Bidařová).